מ- OFF LINE ל- ON LINE: 10 טיפים לראיון עבודה בשגרה החדשה

askthebox5

הממ"ד, חדר העבודה או חדר האורחים הפכו למשרד הביתי שלכם? כמנהלי משאבי אנוש, לא רק שהעבודה שלכם לא פוסקת לרגע, אלא שאתם גם נדרשים להסתגל בזמן אמת לשינויים ולסביבת עבודה חדשה. גם אתם עתידים לראיין בקרוב מועמדים למשרות חדשות מהמשרד הביתי? לפניכם עשרה טיפים שיבטיחו גם לכם מעבר פשוט וקל מ- OFF LINE ל- ON LINE:

1.דאגו ללוגיסטיקה המתאימה

ריאיון עבודה באונליין, מצריך מכם לבסס את התנאים הבאים:

  • חדר עבודה עם שולחן, כיסא נוח ומחשב
  • חיבור איכותי לאינטרנט
  • סביבה שקטה ונעימה

2.ארגנו חומרים וציוד נדרשים לראיון העבודה

לפני שאתם מתחברים לשיחה ומחייכים אל המועמד, הבטיחו כי כל הנדרש לכם לטובת ריאיון מוצלח, מוכן:

  • קובץ קורות החיים של המועמד פתוח במחשב
  • WORD פתוח לכתיבת תובנות והערות
  • כלי כתיבה זמינים ונגישים
  • שעון מולכם כאינדיקציה לזמן שאתם מקדישים 
  • כוס מים 

3.כבו את הסמרטפון

ממש כמו בריאיון הפרונטלי, דאגו לסגור את המכשיר הנייד שלכם. המרואיין רוצה לקבל את התחושה כי פיניתם לו חלון זמן ייעודי, ממש כמו שהוא פינה לכם. אל תשכחו לרגע כי כשם שאתם בוחנים ומתרשמים מהמועמד, כך גם הוא מכם. 

4.תכננו את מהלך הריאיון

שלא תתבלבלו: גם בריאיון אונליין עליכם להיערך מראש. הלוקיישן אמנם הועתק מהמשרד לחדר העבודה בבית שלכם, אך אתם נדרשים להפגין אל מול המועמדים את אותה הרצינות והפורמליות. איך מתכננים מהלך ראיון? 

  • שרטטו לעצמכם מבנה ראיון. לדוגמא: 5 דקות "סמול טוק", 5 דקות מעבר על קורות חיים, 5 דקות שאלות מקצועיות וכן הלאה…
  • בנוסף, תוכל להסתייע בכלי askbox שיציע לכם שאלות בזמן אמת, אותן תוכלו להפנות למועמד!

5.הדליקו את המזגן בחדר

דאגו לבסס לעצמכם סביבה נעימה ואידיאלית. מידת הנוחות תשפיע על הריכוז שלכם ובהתאם גם על טיב הריאיון. התייחסו לריאיון אונליין כאילו והוא מתקיים במשרד הקבוע. 

6.היו מוכנים בזמן לשיחת הווידאו

קבעתם עם המועמד בשעה 10.00? עשו כל שאתם יכולים על מנת להתחיל את הריאיון בשעה שקבעתם. איש לא אוהב להמתין ולהרגיש כי הזמן שלו אינו מוערך. 

7.הקפידו על הופעה מכובדת

"גולגול" בשיער ופיג'מה נוחה? מובן שלא. ריאיון העבודה אמנם עובר מ- OFF LINE ל- ON LINE , אך עדיין מדובר על פגישה מקצועית-עסקית לכל דבר ועניין. הקפידו על הופעה מכובדת – כזו שתכבד אתכם, את המעמד וגם את המועמד. 

8."אמא עובדת עכשיו"

עבורכם כמגייסים, זהו "עוד ריאיון" בלו"ז שלכם. עבור המועמד מדובר על הזדמנות לקבל את הג'וב הנחשק. חשוב שתבטיחו סביבה סטרילית ונטולת גירויים. במידה ואתם מראיינים מועמדים בזמן שילדכם בבית, אנא יידעו אותם כי אתם עובדים ומבקשים שלא להפריע. 

9.החיבור נותק? התחברו תמיד בחזרה!

כעבור חמש דקות אתם מבינים כי המרואיין לא עונה על דרישות התפקיד? כבדו אותו ואת המעמד בכל מקרה. גם אם החיבור נותק (תקלה שכיחה למדי), אל תסתפקו בשליחת הודעה: "החיבור שלנו נותק, נהייה בקשר!", אלא התעקשו על חיבור מחדש ועל סגירת הריאיון בצורה המכבדת את שני הצדדים. 

10.עדכנו את המועמד בהחלטתכם המקצועית

לעתים, כבר לאחר הריאיון הראשון אתם יכולים לקבוע: האם המועמד ימשיך אתכם או הלאה או שלא. לעתים,  ישנה תחושה כי מאחר ומדובר על תקשורת דיגיטלית, המחויבות אחד כלפי השני אינה גבוהה. כבדו את המועמד שהקדיש מזמנו, ועדכנו אותו לגבי המשך המיון (גם כשהתשובה שלילית).

משנים כיוון: איך עושים שינוי בקריירה?

שינוי קריירה דומה במידה רבה למעבר לעיר חדשה: אתם יוצאים מאזור הנוחות המוכר בתקווה לשדרג את התנאים הקיימים. מדובר על מהלך שמגלם בתוכו סיכון (נמוך או גבוה, בהתאם לאזורים מהם אתם יוצאים ואליהם אתם נכנסים),

להמשך קריאה

משנים כיוון: איך עושים שינוי בקריירה?

שינוי קריירה דומה במידה רבה למעבר לעיר חדשה: אתם יוצאים מאזור הנוחות המוכר בתקווה לשדרג את התנאים הקיימים. מדובר על מהלך שמגלם בתוכו סיכון (נמוך או גבוה, בהתאם לאזורים מהם אתם יוצאים ואליהם אתם נכנסים),

להמשך קריאה

איך להיערך נכון לגיוס עובדים מרחוק?

רק לפני כמה חודשים, גיוס עובדים מרחוק היה נשמע כפנטזיה עתידנית. בימים אלו, בהחלטה משותפת של מנהלי משאבי האנוש והמנכ"לים, גיוסי העובדים מתבצעים מרחוק. הגיוס מרחוק הנשען על חיבור לשיחת וידאו אונליין, מגלם בתוכו יתרונות

להמשך קריאה

מגייסים יקרים: איך תוכלו לייעל את ראיונות העבודה?

כל הנדרש ממחפשי העבודה הוא לאתר משרה שעונה על דרישותיהם, לשלוח את קובץ קורות החיים למגייס ולהגיע לראיון עבודה. ועבור המגייסים? מדובר על תהליך ארוך ומורכב הרבה יותר, המפגיש אותם עם עשרות ולפעמים מאות מועמדים

להמשך קריאה

שחוקים ועייפים? מגייסים, אפשר לצאת מזה!

אתם אוהבים את התפקיד שלכם, אך מרגישים שאתם נשחקים תוך כדי תנועה? כמנהלי משאבי האנוש, גם אתם הייתם שמחים ככל הנראה לקצת יותר מ-24 שעות ביממה ופחות שעות עבודה.  לפניכם, כמה טיפים מעולים שיאפשרו גם

להמשך קריאה

איך מתמודדים עם "פספוסים" בתהליכי הגיוס?

האם אתם אוהבים לטעות באבחנה שלכם בראיונות העבודה? מובן שלא. האם אתם מגלים בדיעבד כי טעיתם? בהחלט. כאנשי מקצוע, תהליכי העבודה שלכם מתייעלים, אתם מתרגמים את הטעויות ללמידה ונהנים מתהליכי גיוס המסתיימים בגיוסים איכותיים. מהן

להמשך קריאה

הרשמו לקוראי הניוזלטר שלנו

אנחנו שונאים ספאם ולכן תקבלו רק תוכן איכותי

לשיתוף המאמר